Vinci & Vinci partnerem „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing” (SA&AM) 

Informujemy, że w ramach współpracy z klastrem SA&AM planujemy przeprowadzenie warsztatów na tematy związane z podatkiem VAT.

Szczegółowe informacje już wkrótce.

XXI Ogólnopolska Konferencja Podatkowa „Podatki jutra”

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się XXI edycja Ogólnopolskiej Konferencji Podatkowej „Podatki jutra”.

21 października godz. 10.00 oraz 22 października godz. 17.00

Online w Facebook live

Ulga IP Box wymaga dostosowania

Nigdy nie rezygnujemy z komentowania bieżących problemów podatkowych w Polsce!  W dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej dr Izabela Andrzejewska-Czernek mówi o dotychczasowym podsumowaniu korzystania z ulgi IP Box. Naszym zdaniem dostrajanie istniejących ulg podatkowych jest ważniejsze niż ciągłe wprowadzanie nowych. Zapraszamy do lektury [link].

 

Partner Vinci&Vinci – dr Izabela Andrzejewska-Czernek Koordynatorką IFA YIN Polska

Miło nam poinformować, że dr Izabela Andrzejewska-Czernek, radca prawny, Partner w kancelarii Vinci&Vinci, została powołana na stanowisko Koordynatorki Young IFA Polska. Dr Izabela, członek IFA od roku 2014, tak komentuje nominację: „W Polsce jest wielu młodych, doskonałych doradców, prawników i ekonomistów zajmujących się podatkami, którzy są pełni entuzjazmu  i mają mnóstwo energii do działania. Zjednoczenie ich i ukierunkowanie tej energii, to zadanie przyjemne i dające wiele satysfakcji. Cieszę się z tej nominacji, z nowych wyzwań i z tego, że będę miała okazję prowadzić badania i uczyć się wspólnie wśród ludzi, którzy są podobnie jak ja zaangażowani w sprawy dotyczące prawa podatkowego.” Więcej na: https://lnkd.in/ekFGVtb

 

Ulga IP Box

We wczorajszym wydaniu Rzeczpospolitej ekspert Vinci&Vinci Izabela Andrzejewska-Czernek wypowiada się na temat ulgi IP Box. Komentarz dotyczy pozytywnego orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uznał, że w przypadku IP Box ewidencja jest rzetelna nawet jeśli nie jest prowadzona na bieżąco. Podatnik może sporządzić ją na koniec okresu rozliczeniowego. Zapraszamy do lektury całej wypowiedzi [link].

 

 

„Polska Strefa Inwestycji: skarbówka blokuje strefowe zwolnienia dla inwestorów”

W najnowszym wydaniu „Rzeczpospolitej” na temat Polskiej Strefy Inwestycji wypowiada się ekspert Vinci & Vinci, doktor nauk prawnych, Izabela Andrzejewska-Czernek.

Zapraszamy do lektury.

 

 

Powrót raportowania schematów transgranicznych. MDR-y wracają od 1 lipca

Na temat MDR-ów w ostatnim wydaniu „Rzeczpospolitej” mówi nasz ekspert, Izabela Andrzejewska-Czernek .

„Według dr Izabeli Andrzejewskiej-Czernek, partnera w Kancelarii Vinci & Vinci dla podatników poważnym problemem jest ustalenie, czy w ogóle podlegają obowiązkowi sporządzania raportów MDR. Dalsze wątpliwości dotyczą transakcji, które należy wykazać w raportach.”

Całą wypowiedź znajdą Państwo na stronie „Rzeczpospolitej„. Zapraszamy do lektury Schematy transgraniczne. MDR-y wracają w wakacje. Podatników czeka powtórka.

 

 

Webinaria KSSE: każdy piątek godzina 10.00.

Eksperci Vinci & Vinci  Izabela Andrzejewska-Czernek Radosław Pioterczak w każdy piątek podczas webinarium KSSE odpowiadają na pytania dotyczące minimalizacji skutków COVID-19. W najbliższy piątek 24 kwietnia podsumowanie wszystkich rozwiązań. Zapraszamy!

Podatkowe aspekty „Tarczy 1.0” i „Tarczy 2.0” – Webinarium 17 kwietnia 2020.

Tym razem Izabela Andrzejewska-Czernek Radosław Pioterczak poprowadzili webinarium dla przedsiębiorców z Opolszczyzny. Bardzo ciekawa i owocna rozmowa na temat wsparcia dla przedsiębiorców w sytuacji stanu epidemicznego, w tym ulg w spłacie zobowiązań podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

 

Webinarium KSSE 3 kwietnia 2020: Polska Strefa Inwestycji. Minimalizacja skutków COVID-19 – prawo pracy i podatki.

Kolejne webinarium on-line z udziałem naszych ekspertów Izabeli Andrzejewskiej-Czernek Radosława PioterczakaPonad 130 osób wzięło udział w bardzo ciekawej debacie eksperckiej na temat nowych przepisów dla firmy m.in. odroczenie wypłaty zaliczek na PIT i CIT, Tarczy Antykryzysowej a także pracy zdalnej i aktualnych przepisów Prawa Pracy.

 

 

Webinarium KSSE 27 marca 2020: Polska Strefa Inwestycji. Minimalizacja skutków COVID-19 – aspekty prawne i podatkowe.

Eksperci Vinci & Vinci Izabela Andrzejewska-Czernek Radosław Pioterczak 27 marca wzięli udział w webinarium Katowickiej Specjalnej Strefy EkonomicznejTemat spotkania: Polska Strefa Inwestycji. Minimalizacja skutków COVID-19 – aspekty prawne i podatkowe.

Nasi eksperci opowiadali o tym, co ważne w podatkach dla podmiotów strefowych i nie tylko. Ponad 140 uczestników webinarium dzieliło się doświadczeniami. Omówione zostały możliwe instrumenty prawne i podatkowe również te dostępne w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 

 

„Tarcza Antykryzysowa i jej wzmocnienie na ratunek firm i miejsc pracy w województwie śląskim” KSSE

 

Wysłuchaliśmy z uwagą e-konferencji pt. „Tarcza Antykryzysowa i jej wzmocnienie na ratunek firm i miejsc pracy w województwie śląskim” KSSE. Poniżej nasze wnioski, którymi się z Państwem dzielimy:

1) Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy potwierdził, że:

– postojowe będzie wypłacane za okresy od momentu złożenia wniosku,

– nie wykluczył wypłat od dnia wejścia w życie tzw. specustawy (1.04.2020),

– wypłat postojowego nie będzie za okresy sprzed wejścia w życie specustawy (czyli marzec 2020).

2) Śląskie Centrum Przedsiębiorczości przekierowuje środki ze wsparcia innowacji na pomoc firmom dotkniętym obecnym kryzysem.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

***

With great interest we have listened to the e conference titled „Anti-crisis shield and the regulations supporting the businesses and jobs in the time of pandemic in Silesia voivodship” by Katowice Special Economic Zone (KSEZ). After having listened to the conference we came the below conclusions:

1) The head of The Voivodship Labor Office has confirmed as follows:

– business suspension allowance will be transferred to the company from the date of submitting the application,

– it was not denied the allowance will be transferred from the date when the special regulations and special rule of law were issued (1st April 2020),

– the business suspension allowance will not be granted for the periods before the special rule of law was introduced and implemented, that is March 2020,

2) Silesian Centre for Entrepreneurship is redirecting its assets from the innovation support sector to business-in-crisis support.

In case you have any queries do not hesitate to  contact us!

 

 

Wspieramy biznes w obliczu kryzysu.

Vinci & Vinci pozostaje w stałym kontakcie z miejscowymi władzami i partnerami biznesowymi aby wspierać biznes w trudnym okresie. Będziemy Państwa informować na bieżąco o projektowanych zmianach w przepisach i naszych działaniach w tym obszarze. Podejmujemy liczne inicjatywy pro bono w celu zwiększenia ochrony przedsiębiorców w obliczu kryzysu.

W razie jakichkolwiek pytań czy problemów zapraszamy do kontaktu.

 

 

„Koronawirus: co grozi za niedochowanie obowiązków wobec fiskusa”.

W dzisiejszej (23 marca 2020 r.) „Rzeczpospolitej” Izabela Andrzejewska-Czernek i Radosław Pioterczak rozwiewają wątpliwości, czy i w jakich okolicznościach przedsiębiorcy w sytuacji epidemii mogą być ukarani na mocy Kodeksu Karnego Skarbowego za niedociągnięcia w zakresie rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do lektury artykułu: „Koronawirus: co grozi za niedochowanie obowiązków wobec fiskusa”.

Recent Posts